Badania frekwencji Ligi Okręgowej 2016/2017

Na podstawie informacji zawartych na stronie pilkanamazowszu.blogspot.pl redakcja naszej strony przeprowadziła badania frekwencji ubiegłego sezonu Campeon.pl Ligi Okręgowej.

Z badań wynikło, że najwięcej kibiców zgromadziło się na meczu derbowym. Centrum Radom podejmowało, wtedy Zamłynie Radom. Derby Radomia z trybun oglądało ok. 500 widzów. Liczba pół tysiąca na meczu de facto 6. polskiej ligi cieszy, ale zważywszy na najwyższą frekwencję poprzedniego sezonu ( ok. 600 osób na meczu Proch- Mazowsze) nie można tak cieszyć się tak tym faktem. Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie kibice klubów ,,okręgówki" złamią, a przynajmniej zbliżą się do  bariery 1000 osób.

Badania nie mogą, jednak być tylko pozytywne. Najniższą frekwencję na meczach tego sezonu odnotowano, aż w trzech meczach. Na meczach Skaryszewianka - Pilica Nowe Miasto, Potworów - Polonia i Skaryszewianka - Powiślanka zasiadło zaledwie (+-) 20 osób (!). W poprzednim sezonie najniższa frekwencja również wyniosła 20 osób, ale w czterech meczach.

Kolejką, która przyciągnęła najwięcej kibiców była kolejka 18 rozgrywana 1 i 2 kwietnia. Przyciągnęła ponad 1200 osób!  Do tej liczby w dużej mierze przyczynili się kibice Powiślanki, którzy w liczbie 300 oglądali mecz przeciwko Polonii Iłża.

Najmniej osób zasiadło na stadionach podczas 16 kolejki. 18 i 19 marca na stadionach LO zasiadło ok. 420 kibiców.

To o 80 osób mniej niż na samych derbach Radomia.

Dla większości osób, które odwiedzają tę stronę najważniejsze są statystyki Powiślanki.

Łącznie z dwoma meczami, które Powiślanka rozgrywała w roli gospodarza w Kazanowie i Siennie ( wymiana nawierzchni na stadionie w Lipsku) najwięcej kibiców (300) przyszło na derbowy mecz z Polonią Iłża, łącznie na domowe mecze Powiślanki przyszło ok.1330 osób. Dziękujemy!

Przypomnijmy, że frekwencje z niektórych meczów tego sezonu mogły być wyższe lub niższe, gdyby nie walkowery po wycofaniu TKKF-u Grójec z rozgrywek.